Jeżeli szukasz sposobu modlitwy za uczniów, z którymi spotykasz się na katechezie lub w duszpasterstwie, lub chcesz, aby ktoś pomodlił się za Twoje dziecko, to proszę, przeczytaj ten tekst do końca.

Dzisiaj nie będę przedstawiał konspektu, czy też jakiejś nowej rzeczy, która może się przydać na katechezie. Chciałbym dzisiaj podzielić się świeżym pomysłem, który pojawił się kilka dni temu w gronie katechetów, pracujących w mojej parafii. Któregoś dnia rozmawialiśmy na temat Różańca w październiku. Padły pytania, czy robić go codziennie, czy tylko w wybrane dni i jak zachęcić dzieci i młodzież do uczestnictwa w tej modlitwie. Jedna z sióstr zaproponowała, aby to był czas naszej modlitwy za młodych – w ich intencjach. Za młodych nie tylko z naszej parafii, ale również za tych, których uczymy w szkołach. Takim sposobem narodziła się idea spotkań modlitewnych „Różaniec za Młodych”, które od 1 października ruszą w mojej parafii.

Zrobiliśmy plakaty i stworzyliśmy wydarzenie na FB (link tutaj). Od razu zaczęły się również pojawiać intencje za młodych, którzy nie koniecznie są związani z parafią, czy szkołami, w których uczymy. Plakaty niebawem pojawią się w szkołach. Informacje o modlitwie umieściłem w ogłoszeniach na Librusie mojej szkoły.

Sądzę, że żyjemy w takim czasie, kiedy młodzi potrzebują sporo naszej modlitwy. Spotykamy się na co dzień z ich trudnymi sytuacjami. Może w ramach październikowych spotkań różańcowych, będziecie chcieli skorzystać z tego pomysłu. A na koniec… O jakie miasto chodzi? O Gdynię i parafię jezuitów na Działkach Leśnych. Mam nadzieję, że taka inicjatywa pojawia się często również w innych miejscach. Zapytajcie się swoich katechetów i duszpasterzy.

Przejdź do paska narzędzi